KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12353383
*
nr 1235 3383
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, Verso a verso, Fiskeläge, signerad. Olja på pannå, 27x37 cm
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:59:25
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn hjalmar strååt marin motiv med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige vatten verso a verso
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26
*
Hjalmar Strååt
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om Hjalmar Strååt
nr 1235 3383
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, Verso a verso, Fiskeläge, signerad. Olja på pannå, 27x37 cm
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn hjalmar strååt marin motiv med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige vatten verso a verso
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26